'єднання
Субота, 13.07.2024, 06:56
Вітаю Вас Гость | RSS

    Методичне об'єднання

Методичне об'єднання вчителів математики та інформатики Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1

Золотий переріз

«Геометрія володіє двома скарбами: теоремою Піфагора і «золотим перерізом» Йоганн Кеплер
       Із давніх-давен люди намагалися пізнати світ через пошук гармонії і досконалості. Від часів Піфагора вважали гармонічним поділ, під час якого менша частина відноситься до більшої, як більша частина відноситься до всього цілого. В епоху Відродження Леонардо да Вінчі назвав такий поділ золотим перерізом, а Лука Пачолі – божественною пропорцією. Деякі сучасні вчені впевнені: настав момент, коли золотий переріз повинен зайняти своє лідируюче місце в єдиній науці майбутнього.
       В сучасних навчальних програмах з математики тема «Золотий переріз» не зустрічається. Але ми вважаємо що, при вивченні тем: «Рівнобедрений трикутник», «Властивості кутів трикутника», «Подібність фігур», «Правильні многокутники», «Задачі на побудову» обов’язково треба звернути увагу на тему «Золотий переріз».  Це дозволить зробити вагомий внесок у формування ключових компетентностей учнів.
        В цьому розділі ми представимо теоретичний та ілюстративний матеріал про «Золотий переріз».
       
       
1. Презентація "Золотий переріз" - теоретичний матеріал
 
        2. Ілюстративний матеріал презентація "Золотий переріз в математиці"        3. Ілюстративний матеріал презентація "Золотий переріз в живописі"


Меню
Опитування
Який предмет складніший?
Всего ответов: 659
Пошук інформації